[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dzisiaj Małżonka moja mówi do mnie, że nie umiem fotoszopować zdjęć i nie potrafię. I że jak widzę jakiś montaż, to mówię, że prosta sprawa. Ogólnie wzbudziła we mnie chęć udowodnienia jej, że potrafię zrobić jakiś fotomontaż w photoshopie i nie jest ze mną tak źle jak myśli. A fakt faktem jest taki, że praktycznie nie robię żadnych zabaw graficznych i do tej pory stroniłem od tego bardzo. Potrafię perfekcyjnie retuszować zdjęcia, ale tworzyć perspektywy na grafikach, wklejać postacie, które są totalnie wyrwane z kontekstu i tworzyć dla całej grafiki otoczkę wizualną – to dla mnie zawsze było zbyt wiele. Do dzisiaj.

Dzisiejszego dnia postanowiłem spróbować, sprawdzić się, przekonać czy potrafię i ocenić za jakiś czas jak mi poszło. Tekst i zdjęcia zamieszczam na blogu, bo inaczej to zapomniałbym, że w ogóle podejmowałem się takich rzeczy. Ale to całkiem fajna sprawa. Może, gdy zacznie mnie to coraz bardziej interesować, to uda mi się zabrać za profesjonalną, całościową rekonstrukcję starych zdjęć i wreszcie odświeżę rodzinne, genealogiczne drzewko? Zobaczymy.

Tymczasem zostawiam Was z dwoma fotomanipulacjami, które sobie zrobiłem.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”17846″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_border” onclick=”link_image”][ultimate_spacer height=”10″][vc_single_image image=”17845″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_border” onclick=”link_image”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]Po lewej naturalnie są zdjęcia bazowe, do których planowałem stworzyć jakąś manipulację. Zdaję sobie sprawę, że nie są to jeszcze foty idealne, jednak jak na pierwsze projekty tego typu jestem zadowolony![/vc_column_text][ultimate_spacer height=”10″][vc_single_image image=”17847″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_border” onclick=”link_image”][ultimate_spacer height=”10″][vc_single_image image=”17844″ img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_border” onclick=”link_image”][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]Kliknięcie w zdjęcie otworzy je w powiększeniu – śmiało można przyglądać się elementom i detalom. Nie wszystko chciałem zrobić idealnie, czasem wolałem szybko :)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”10″][vc_column_text]Gdybyście byli zainteresowani tym, jak wykonać takie zdjęcie – w przyszłości zamierzam nagrać wideo dotyczące manipulacji w programach graficznych. Tworzenie perspektyw, światów, korzystanie z elementów, zarysów itd. Zanim jednak to zrealizuję, chcę się troszkę podszkolić i zdobyć więcej wiedzy. Najgorsze jest jednak to, że jest to bardzo ciężko dostępna wiedza. Prawdopodobnie jest jej bardzo dużo, ale znalezienie jej wymaga naprawdę sporo czasu.

Tymczasem![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Przeczytaj podobne posty